Password:
Main » 2010 » January » 27 » Đoković prošao -kao brzi voz-
1:54 PM
Đoković prošao -kao brzi voz-

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je u osmini finala savladao Poljaka Lukaša Kubota sa 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 7:5.

Najbolje rangirani srpski teniser u četvrtfinalu će igrati protiv pobednika meča Žo Vilfred Conga (Francuska) - Nikolas Almagro (Španija).

Meč Đokovića i Kubota trajao je 115 minuta, a Poljak je samo u trećem setu pružio snažan otpor srpskom teniseru.

Đoković je u sva tri seta ima po dva brejka, ali je u trećem i Kubot jednom uspeo da oduzme servis protivniku.

Poljak je u petom setu veoma dobro parirao Đokoviću do rezultata 5:5, ali je srpski teniser u 12. gemu iskoristio treću meč loptu i plasirao se među osam najboljih u Melburnu.